Plavci jsou již v Brazílii – aktuálně v Aracaju!

V noci z 24. na 25.července se první část českých olympioniků přemístila vládním speciálem do brazilského Ria. Po mezipřistání na Kapverdských ostrovech doletěli plavci společně s vodními slalomáři do dějiště 31. Olympijských her.


Po poměrně individuální přípravě, každý totiž po MČR zvolil jinou cestu (Baumrtová, Svěcená – Španělsko, Moravčíková – Finsko, Micka, Seemanová – Praha, Závadová, Janeček – Pardubice), se český tým téměř celý sešel minulý týden na soustředění v Pardubicích, kde probíhaly poslední tréninky v domácích podmínkách.


Nyní se už všech „sedm statečných“ s nimi navíc dálková plavkyně Simona Krejčová připravuje společně na aklimatizačním soustředění v Aracaju, kam odletěli po 6 hodinové pauze mezi lety ještě v pondělí odpoledne. Zde proběhne závěrečná část přípravy, která bude trvat 8 dní a časy tréninků jsou přizpůsobeny olympijskému programu, kdy rozplavby začínají v 13:00 a finálové bloky až v 22:00 brazilského času. 2.srpna se pak plavci přesouvají zpátky do Ria, tentokrát už přímo do olympijské vesnice. Tam budou mít 3 dny na „pochytání“ olympijské atmosféry a 5.srpna vše vypukne jistě nádherným zahajovacím ceremoniálem. Plavecké soutěže začínají hned o den později.


Držíme všem plavcům pěsti štěstí.

Pavla Kupská