Markéta Heřmanová dvakrát stříbrná, Lubomír Lukáš a Jakub Konečný lámali rekordy!

V maďarském městečku Hódmezővásárhely se hned na začátku července uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů a i tři členové sekce mládeže VSC byli součástí českého juniorského týmu.

Největší úspěch zaznamenala Markéta Heřmanová, jejíž zásluhou Česká republika odváží po třech letech z MEJ opět cenné kovy! Markéta nejprve hladce prošla do finále kraulové 100, kde opět zopakovala čas pod 55s a po velkém souboji s britskou závodnicí nakonec dohmátla druhá v čase 54,97! V jednom z nejhezčích závodů celého mistrovství, finále 200K juniorek, si pak Markéta připsala další stříbrnou medaili! Časomíra se zastavila na hodnotě 1:58,14, což znamená další téměř vteřinové zlepšení českého rekordu a také, i když o něco později, dodatečné splnění olympijského A limitu! Navíc se Markéta stejně jako vítězce pokořilo překonat rekord závodu, a tak je její čas vůbec druhý nejrychlejší v historii evropských juniorských šampionátů!

Dvě finálové účasti si připsal chomutovský Lubomír Lukáš, který zazářil ve znakových disciplínách. Na 50 se mu podařilo jako prvnímu Čechovi pokořit hranici 26s časem 25,93 a v této disciplíně obsadil 6.místo! Ještě o něco lépe se mu vedlo ve znakové 100. Tam nejprve v semifinále posunul český rekord na čas 55,22 a ve finále pak zlomil další hranici časem 54,88 a tímto výkonem vybojoval 5.místo! Ve znakové 200 Lukáš překonal dorostenecký rekord, když v rozplavbách zaplaval čas 2:01,29. V semifinále pak tento čas ještě posunul na 2:00,80 a skončil na 9.místě.

Rychlejší ale byl další z členů mládeže VSC Jakub Konečný, ten v semifinále znakové 200 zaplaval čas 2:00,49 a vzal si tak do svého držení český dorostenecký rekord! Tento výkon Jakub také vynesl premiérovou finálovou účast, kde nakonec obsadil skvělé 8.místo! Jakub se po skončení bazénového mistrovství navíc ještě vydal na Mistrovství světa juniorů v dálkovém plavání do holandského Hoornu. Zde startoval na trati 7,5km a v čase 1:31:38,3 obsadil 22.místo z 42 startujících!