Bolesti po augmentaci? Diskuze jasně říkají: není se čeho bát

Plastická operace prsou s sebou nese mnoho otázek, třeba tu  jaké jsou bolesti po augmentaci – diskuze jsou však vesměs naprosto uklidňující! Tento druh plastické operace totiž patří mezi ty, které se ve světě provádějí již mnoho desetiletí. Jejich úroveň proto stále stoupá a zkušenosti plastických chirurgů z nich dělají jedny z nejoblíbenějších operací na poli estetických úprav vzhledu.

Nebojte se bolesti po augmentaci, říkají diskuze

Diskuze na internetu jsou plné velmi zajímavých informací, které se běžně od výrobce nebo poskytovatele služeb nedozvíte. Diskuze bývají autentické, jsou totiž přímo od zdroje – od zkušených klientek. Těmi jsou v tomto případě konkrétně ženy, které mají za sebou plastickou operaci ňader. Ať už augmentaci nebo například mammaplastiku.

Proč ženy chodí na plastiku?

Je to velice jednoduché, touží po dokonalém poprsí. Některé ženy trápí malá prsa, některé zase jejich přílišná asymetrie. Ostatně téměř naprostá většina žen má každé ňadro přirozeně jinak velké.

Augmentace a její průběh

Jak augmentace probíhá? Nejprve se klientka dostaví na nezávaznou konzultaci, v rámci které se seznámí s operatérem a společně při ní zvolí konkrétní detaily operace. Ty se zcela zásadně odvíjí od představy ženy o jejím budoucím poprsí, ale také od jejího věku, zdravotního stavu a také výchozího tvaru a stavu jejího poprsí. Co budou řešit?

  • velikost implantátů
  • tvar implantátů – v současné době si žena muže vybrat ze tří možností, jaký tvar budou mít její ňadra. Přirozenější tvar definují implantáty kapkové nebo anatomické, plnější a více výrazný tvar ňader definují implantáty kulaté.
  • konkrétní značku a typ implantátů
  • důvod operace
  • místo řezu – vložení implantátů. I zde je prostor pro výběr z několika možností – řez okolo bradavky, rez přes podpažní jamku, řez podprsní rýhou. 
  • možnost kombinovat augmentaci s modelací ňader. V některých případech situace vyžaduje kromě vložení silikonových implantátů také celkovou úpravu tvaru prsou. Ta mohou být asymetrická, unavená a povadlá následkem kojení. Pro kombinovanou operaci přicházejí i ženy po vyjmutí zhoubného nádoru prsu. Každá žena by si proto měla raději pravidelně svá prsa sama preventivně vyšetřit.

Průběh operace

Tento zákrok je prováděn pod celkovou anestezií. Nutno však podotknout, že současné způsoby anestezie jsou dnes provázeny opravdu minimálními riziky. Pacienti jsou pod drobnohledem zkušeného anesteziologa a komplikace bývají velmi výjimečné.

Augmentace – pooperační péče

Jakmile je pacientka po vložení implantátů, nastává pooperační péče. Následuje jednodenní pobyt v pokoji, který svým vybavením připomíná daleko více hotelový pokoj než lůžkové oddělení kliniky. 

Díky pooperačnímu dohledu nad každou pacientkou je téměř zaručeno, že nevzniknou žádné nežádoucí následky. Následující péče o celkový stav ženy a hlavně jejich nových ňader je profesionální, ve většině případů mohou být bolesti pouze mírné, naprosto adekvátní k míře zákroku na těle pacientky. Šikovný personál vždy zajistí ženě po operaci správnou medikaci, aby se cítila naprosto komfortně a příjemně.

Věříme, že veškeré obavy ohledně nejmodernější operace, jíž augmentace bezesporu je, se u vás již dávno rozplynuly. Pokud však máte jakékoliv dotazy, neváhejte je napsat do naši diskuze nebo rovnou na kvalitní kliniku plastické chirurgie.

Pavla Kupská