Nejběžnější chyby při barvení obočí a jak se jim vyhnout

Barvení obočí může dramaticky změnit váš vzhled a dodat vašemu obličeji ráz. Pro mnohé ženy a muže je to běžný způsob, jak dosáhnout hustšího a definovanějšího obočí. Není také pravda, že barvené obočí působí nepřirozeně. Nicméně, při barvení obočí se můžete snadno dopustit několika chyb, které mohou mít negativní vliv na váš celkový vzhled. V tomto článku se podíváme na nejběžnější chyby při barvení obočí a dozvíme se, jak se jim vyhnout.

Používání nesprávné barvy

Použití nesprávné barvy obočí může mít katastrofální následky. Obočí by mělo ladit s vaším tónem pleti a barvou vlasů. Pokud použijete příliš tmavou barvu, obočí může působit nepřirozeně. Naopak, příliš světlá barva může ztratit definici.

Tipy pro výběr správné barvy

 • Zkuste vzorky: Vyzkoušejte vzorky různých odstínů a sledujte, který nejlépe odpovídá vašemu vzhledu. Pamatujte, že výsledná barva může být o něco tmavší než na vzorku.
 • Konzultace s profesionálem: Odborník na kosmetiku vám může pomoci vybrat barvu, která vám nejlépe sluší a bude vypadat přirozeně.

Přílišná intenzita barvy

Příliš tmavé obočí může působit nepřirozeně a tvrdě. Mělo by ladit s vaším přirozeným vzhledem a dodat obličeji jemnost. Pokud nejste si jisti, můžete zvolit světlejší odstín než považujete za ideální. Je snazší přidat další barvu později, pokud to bude třeba.

Důležité je také aplikovat barvu opatrně a postupně. Lze vždy přidat více, ale těžko se odstraní přebytečná barva.

Nesprávná aplikace barvy

Nesprávná technika aplikace barvy může vést k nerovnoměrnému barvení nebo k nepřirozenému tvaru obočí.

 Pro správnou aplikaci barvy na obočí:

 • Připravte obočí: Obočí důkladně vyčistěte od make-upu a olejů.
 • Naneste barvu rovnoměrně: Použijte štětec nebo houbičku k aplikaci barvy. Naneste ji ve směru růstu chloupků.
 • Kontrola času: Dbejte na to, aby barva zůstala na obočí pouze po stanovenou dobu.
 • Důkladné smytí: Po uplynutí času barvu důkladně smyjte vodou.
 • Úprava tvaru: Pokud chcete upravit tvar obočí, použijte pinzetu nebo žiletku.

Nedostatečná příprava obočí

Nedostatečná příprava obočí před barvením může ovlivnit výsledný vzhled. Chloupky, které jsou znečištěné oleji nebo make-upem, nemusí barvu absorbovat rovnoměrně. Při přípravě obočí pro barvení dodržujte následující kroky:

 • Vyčištění obočí: Použijte speciální čisticí prostředky pro obočí nebo jemný čisticí gel, abyste odstranili veškeré zbytky make-upu a oleje.
 • Upravte tvar: Pokud potřebujete, upravte tvar obočí pomocí pinzety nebo žiletky. Tím zajistíte, že výsledný tvar bude precizní.
 • Vyčkejte na suchou pokožku: Před aplikací barvy počkejte, až bude vaše kůže zcela suchá. Mokrá nebo mastná pokožka může ovlivnit adhezi barvy.

Při barvení si hlídejte čas

Barva by měla zůstat na obočí pouze po stanovenou dobu. Příliš dlouhá expozice může vést k příliš tmavému vzhledu. Vždy sledujte pokyny na obalu produktu a nedržte barvu déle, než je doporučeno. Průběžně kontrolujte, jak se barva vyvíjí na obočí. Pokud vidíte, že je dostatečně tmavá, ihned ji smyjte.

Nedostatečná péče po barvení

I po dokončení barvení obočí je důležité poskytnout mu náležitou péči, aby zůstalo zdravé a krásné. 

Tipy pro udržení a hydrataci obočí po barvení:

 • Nepoužívejte agresivní produkty: Po barvení se vyhněte produktům obsahujícím alkohol nebo chemikálie, které by mohly podráždit pokožku.
 • Hydratace: Použijte speciální olej na obočí nebo hydratační krém, aby jste udrželi chloupky zdravé a lesklé.
 • Vyvarujte se slunci: Po barvení obočí se vyhněte přímému slunečnímu záření, které by mohlo způsobit vyblednutí barvy.

Správné barvení obočí může dramaticky změnit váš vzhled a dodat vašemu obličeji výraz. Vyvarování se nejběžnějším chybám je klíčové pro dosažení dokonalého vzhledu. Pamatujte na volbu správné barvy, střídmost v aplikaci, přípravu obočí, dodržování časových limitů a následnou péči. S těmito tipy a správnou péčí můžete mít krásné a přirozené obočí, které bude ladit s vaším celkovým vzhledem. Barvení obočí nemusí být složité, pokud se vyvarujete těmto chybám a budete postupovat s opatrností. Další užitečné informace pro barvení obočí vám může poskytnout ještě tento článek.

Pavla Kupská