Jaké jsou vaše oblíbené aplikace na mobilu?

Mobilní telefon dnes patří  mezi naprosto základní součást našeho vybavení. Na rozdíl od doby cca před 20 lety, kdy obzvláště starší generaci připadalo vlastnictví mobilu jako zbytečný luxus nebo naopak zbytečná  ztráta soukromí. Dnes je všechno jinak. Mobilní telefon má v naší společnosti až na naprosté výjimky úplně každý. A důvod? Je to velmi praktické. Telefon dnes už není pouhým nástrojem pro volání. Zvykli jsme si na posílání SMS, komunikaci přes sociální sítě, sdílíme své zážitky, nebo využíváme internet. Dnes je jakékoliv hledání nebo realizace požadavku na chytrém telefonu ještě jednodušší, protože existují aplikace všeho druhu. Jaké aplikace používáme nejraději? Na to jsme se zeptali právě vás!

Jitka, 37, fakturantka

Mezi moje oblíbené aplikace patří například vyhledávání vlakového spojení. Bydlím kousek za městem a do práce jezdím vlakem. Díky aplikaci  zjistím, kdy mi jede vlak a hlavně se také dozvím, pokud má zpoždění, případně o kolik minut se zpozdí. 

Další moji oblíbenou appkou je rozpoznání rostlin. Máme novou zahradu a roste tam spousta pro mně neznámých rostlin. Používáme ji i v lese, když se děti ptají na svoje objevy.

Janek, 19 let, student architektury

Nedávno jsem si pořídil telefon Xiaomi a zároveň několik krytů na Xiaomi různých barev, abych je mohl střídat. Aplikací zatím moc nemám, ale nejčastěji využívám počasí a meteoradar. Dále mám nainstalovanou aplikaci společnosti NASA, kde jsou aktuality o vesmírných projektech. Když jsem u toho vesmíru, mám také krásnou apku, díky které se můžu podívat do vesmíru na planety a jejich postavení. To se, kromě mě, nejvíce líbí mému malému synovci.

Tereza, 40 let, na volné noze

Já používám aplikaci na poslech hudby. Můžu si tam navolit svoje oblíbené tracky. Pokud chci novou hudbu, stačí zadat oblíbený styl a appka už najde hudbu podle mého vkusu a nálady.

Druhou oblíbenou aplikací je ta, kterou používám pro nakupování v potravinách. Můj oblíbený obchod v ní prezentuje aktuální letáky, výhodné ceny a jako člen klubu mám díky aplikaci svoje výhody.

Denisa, 39, majitelka psího útulku

Já teda  používám hromadu různých aplikací! Poslouchám přes ně hudbu, sleduju a vybírám si zásilky, nakupuji přes internet, vařím podle receptů. Super je také domluva spolujízdy touto cestou. Jinak používám ještě správu svého bankovního účtu. To mi ušetří spoustu času. Ikonky mám i na některé hry, které jsem si stáhla na Apple Storu.

Michael, 32 let, majitel autobazaru

V práci nejvíce využívám appku s autodiagnostikou. Je akutečně šikovná; odhalí ty nejjednodušší závady na autě. Profesionální diagnostiku mám samozřejmě na počítači. Soukromě jsem teď objevil legrační aplikaci – budik, který vás nutí dělat opravdu neobvyklé činnosti, aby vás opravdu probudil. Já mám totiž se vstáváním problém. Po vypnutí budíku klidně hned usnu a ani o tom nevím. Appka  mi pomůže se opravdu probudit.

Milana, 35 let, dámská krejčová 

Nějaké aplikace mám, ale používám je jen občas. Třeba úpravu fotografií a koláže, které pak dávám na Facebook. Jinak používám také apku k chytrým hodinkám, která mi ukazuje, kolik jsem ušla denně kilometrů. Teď jsem ještě hledala letenky na dovolenou, takže jsem si na to nainstalovala i aplikaci. Dříve jsem takto používala i nákup jízdenek na vlak.

Aplikace jsou skvělé, co myslíte? Napíšete nám také ty svoje oblíbené! Naše komentáře se budou těšit na vaše příspěvky!

 

Pavla Kupská