Olympijské pocity a premiéra Miroslava Štursa

Včera se ke svému prvnímu a zároveň poslednímu startu na letošních olympijských hrách postavil 22letý polohovkář Miroslav Štursa. Miroslav dlouho bojoval o splnění tvrdého A limitu a několikrát posunul český rekord. Jeho a zároveň národní maximum se ale zastavilo na čase 4:18,34 a Miroslavovi tak nezbylo než čekat zda dostane pozvání od světové plavecké federace. Ta mu nakonec pozvánku opravdu poslala a Miroslav se tak podíval na své první olympijské hry, kde ve své premiéře na 400PZ obsadil 24.místo v čase 4:22,09.

Ve svém startu na 400PZ jsi skončil na 24.místě, jak jsi s výsledkem spokojen?
Se svým výkonem nejsem vůbec spokojený. Čekal jsem od sebe úplně jiný čas a ani mě nenapadlo, že by to mohlo dopadnout takto. Je to veliké zklamání. Možná 24.místo nevypadá nejhůř, ale ne když startuje 27 lidí a z toho jednoho diskvalifikují.

Napadá tě zpětně něco, proč to nevyšlo úplně podle tvých představ? Co bys třeba změnil?
Na přípravě bych neměnil nic. Kdybych dělal něco v přípravě špatně, tak bych to s trenérem nedělal. Podle časů na treninku se zdálo, že jsem v nejlepší formě. Ta se nakonec vůbec neprojevila.

Byla to tvoje první olympijská účast, navíc hned první disciplína celých OH. Jaká byla atmosféra a jak ses popasoval s nervy?
Jsem rád, že to byla hned první disciplína a hned první den. Nemám rád, když na ME je 400PZ vždy až poslední den. Nervozitu jsem nepociťoval vůbec, cítil jsem se jak na každých jiných zavodech Českého poháru. Atmosféra na sportovištích je nezapomenutelná.

Teď už pojďme od bazénu, jak se ti celkově líbí Olympijské hry – vesnice, zahájení?
Olympijské hry prožívám, jak nejvíc můžu. Sleduji všechny sporty a fandím našim sportovcům. Zahájení jsem sledoval s ostatními sportovci na ubytovně. Připravoval jsem se na svůj start. Olympijská vesnice je i pres některé problemy báječná. Je tu mnoho aktivit, kde může člověk trávit svůj volný čas.

Pavla Kupská