Mládež zazářila na multiutkání!

PRAHA – První reprezentační start v letošním roce mají za sebou členové mládeže VSC, kteří se o víkendu 8. až 9.dubna představili v pražském Podolí. Zde se uskutečnilo tradiční mezinárodní multiutkání, kterého se zúčastnilo celkem 11 zemí – Polsko, Švýcarsko, Rakousko, Turecko, Řecko, Izrael, Ukrajina, Slovinsko, Bulharsko, Kypr a tentokrát pořádající Česká republika.

Mladým juniorům se zde opravdu dařilo. V celkovém hodnocení skončil reprezentační tým na celkovém 2.místě. Juniorky to dotáhly na 2.pozici, junioři na tom byli o něco hůře, i tak je ale 3.příčka velmi dobrým výsledkem. Z mladých plavců, které VSC podporuje, se představila Bára Seemanová, Klára Šimánová a také zde startoval znakař Tomáš Ludvík. Všem třem závodníkům se podařilo splnit vytyčený cíl v podobě splnění limitu pro účast na Mistrovství Evropy juniorů, které na přelomu června a července letošního roku bude hostit izraelská Netanya.

Dana Šmoldasová překonala vypsané limity na tratích 50, 100, 200 volný způsob a 50, 100 motýlek. Ve čtyřech z těchto pěti disciplín se ji navíc podařilo pokořit rekord mítinku, což je také způsobeno tím, že dříve na multiutkáních startovaly dívky 15 – 16 let, od loňského roku zde nastupují dívky 16 – 17 let. Nic to ale nemění na tom, že výkony olympioničky Báry Seemanové byly pro tuto část sezóny velmi kvalitní.

Nicol Moravcová a David Koška si oba připsali po jednom splněném limitu pro evropský šampionát. Klára tuto vypsanou hranici překonala na motýlkové 200, když dohmátla v čase 2:17,14. I Tomáš pokořil limit na 200 metrové trati tentokrát však znakem, když si připsal vítězství v čase 2:02,45.

Všem juniorům a jejich osobním trenérům děkujeme za skvělou reprezentaci a pilnou přípravu směrem k vrcholům letošní sezóny!

Pavla Kupská