Swim cup eindhoven 2017

EINDHOVEN – Reprezentační tým se necelý týden po skončení soustředění v Pardubicích vydal na mezinárodní závody Swim Cup do holandského Eindhovenu, který proběhl od čtvrtka 6. do neděle 9.dubna. V reprezentačním dresu se v Nizozemí také představila věšina členů Vysokoškolského sportovního centra. Reprezentace získala celkem 15 medailí, druhý nejvyšší počet po německém týmu, a v medailovém hodnocení obsadila celkovou 5.příčku.

Z VSC se na stupně vítězů prosadilo celkem 8 plavců, na vítězství pak dosáhli 4 z nich. Zlato vybojovala Václav Veselý na své nejsilnější 400PZ, Stanislav Nguyen na vytrvalostní distanci 800 kraul, Jana Hamalová trochu překvapivě na sprinterské prsové 50 a nakonec Simča Baumrtová také možná trochu nečekaně na 200 polohově.

Ve velmi dobré formě se prezentovala právě Kateřina Šťastná, která si vylepšila několik osobních rekordů a ve svých hlavních znakových disciplínách byla velmi blízko rekordním časům, například na 50 ji nejlepší český čas historie odolal o pouhých 15 setin. Velmi blízko českému rekordu byla také Martin Sikora, která na motýlové 50 dohmátla v čase 26,72 a k rekordu ji scházelo 0,23s. Z mužů atakoval český rekord především Ondřej Sýkora, který na znakové 200 dohmátnul jen 0,6s za svým vlastním rekordním časem z loňského roku.

Osobních rekordů jinak ale padalo po skromnu. Kromě Simony svoje nejlepší výkony přepsal hned dvakrát Michal Bergmann na znakové a motýlové 50. Motýlová padesátka byla hodně rychlá a i on se blížil českému rekordu, nakonec mu ale scházelo 21 setin. Útěchou mu pro tentokrát mohl být bronz ve vyrovnaném finále. Osobák si posunula na znakové 50 také Bára Závadová a své maximum se podařilo vylepšit i Lenka Kubátová na polohové 400.

Bylo ale hned několik startů, které neodpovídaly ani představám trenérů, ani samotných plavců. O to větší motivaci do dalšího tréninku a do dalších závodních bojů tento mítink přinesl. Někteří plavci se již za týden představí ve finále MČR družstev a za tři týdny je na programu 2.kolo Českého poháru v Ostravě!