Odlakovače na nehty mohou být i bez chemie!

Odlakovače na nehty používá většina žen docela často. Péče o vzhled rukou a konkrétně nehtů patří mezi základní rituály velké části žen. Některé nechají péči o svoje ruce a nehty v rukách odborníků, některé zase nejraději mění barvy laků na nehty podle nálady a také outfitu nebo podle akce, na kterou se chystají vyrazit. Každopádně laky i odlakovače na nehty jsou velkým tématem. Stále více se zesiluje hlas a touha po zdravotně co nejméně škodlivých variantách i v dekorativní kosmetice. Z čeho se dá na trhu kvalitní péče o nehty a ruce vybírat?

Péčí o ruce a pokožku to začíná…

Kdo chce mít zdravě vypadající ruce a pokožku na nich, už nejspíš zjistil, že se nemůže spoléhat pouze na dobré geny. Ano, ty mohou zařídit samozřejmě pěkně vypadající ruce, rovné nehty a pokožku bez vad. Péče o ruce je však i v tomto případě nevyhnutelnou záležitostí. Jako základ doporučujeme pravidelnou návštěvu kvalitní manikérky. S malým varováním před velkými nehtovými salony ve velkých obchodních centrech. Zde totiž nemáte jistotu, co se týče kvality používané kosmetiky a přípravků. Důraz je zde kladen hlavně na nízkou cenu a rychlé provedení. Pro domácí péči o pokožku rukou pak tu je několik tipů, jak si zachovat ruce krásné a v kondici.

…lakem na nehty pokračuje…

Některé laky na nehty mají opravdu zajímavé složení, které byste možná hledali spíše v obchodě se zdravou stravou, než právě v malé lahvičce s barevným lakem, který dokáže rozzářit vaše nehty. Ano, i laky na nehty se dočkaly svých přírodních a zdravotně nezávadných variant, které jsou šetrné jak k pokožce svých uživatelek, tak k životnímu prostředí.

…a odlakovačem končí

Běžnou složkou komerčních odlakovačů na nehty je těkavý aceton. Ten se při použití odpařuje a uvolňuje se jeho typický zápach. Ten je ale většině lidí velice nepříjemný. A nejde pouze o nepříjemný zápach. Aceton také patří mezi zdravotně závadné látky, kontaktu s nimi bychom se v zájmu svého zdraví měli raději vyhnout. Je vůbec možné sehnat odlakovač bez acetonu? A na přírodní bázi? Ano, samozřejmě! Velmi příjemným trendem, který dokázal zamávat s nabídkou veškeré kosmetiky, je kosmetika přírodní bez použití škodlivých chemických substancí. Na trhu se proto objevily i odlakovače na nehty z přírodních surovin. A tyto suroviny vás mohou překvapit. Pokud si budete takovýto přírodní odlakovač kupovat, zjistěte si dopředu, jaké druhy laků na nehty dokáže odlakovat. Odlakovač zkrátka musí být kompatibilní s lakem na nehty. Ideálně jej tedy pořizovat zároveň s přírodními a nedráždivými verzemi laků na nehty.

…nebo nekončí?

To rozhodně ne! Pokud jde o pěkné a pěstěné ruce, není v žádném případě čas ztrácet čas nicneděláním! A pokud jde o péči o krásně vypadající ruce, vždy je to běh na dlouhou trať a otázka kontinuální péče s využitím co nejvíce přírodních prostředků, které dnešní trh naštěstí nabízí v neuvěřitelné škále. A jakých zásad se drží moderní výrobci kvalitní dekorativní a pěstební kosmetiky? 

  • použití přírodních ingrediencí
  • vynechání zdraví škodlivých látek
  • redukce množství plastových obalů
  • šetrnost k přírodě
  • ingredience z ekologického zemědělství 
  • geneticky neupravené suroviny

Jak se na problematiku chemické versus zdravé kosmetiky díváte vy? Už jste vyzkoušeli rozdíl? Která oblast vás v tomto ohledu zajímá nejvíce? Zdraví člověka? Životní prostředí? Plasty? Napište nám, v jaké poloze se vaše názory na zdravou kosmetiku nacházejí.

Pavla Kupská