Jak odstranit chloupky na tváři? Pro tento problém je zde velmi účinné řešení

Jak odstranit chloupky na tváři? Tento svízelný úkol představuje jedno z největších trápení, které způsobuje ženám jejich zevnějšek. Jakmile je pel mládí pryč a objevují se první vrásky, jako by to samo o sobě nestačilo, přidává se ještě další nevítaný jev: na bradě, pod nosem, nad horním rtem a na tvářích vyrůstají chlupy všelijaké barvy a bohužel i nepřehlédnutelných  rozměrů. 

Zatímco muži si je tvarují  a chlubí se jimi v různých střizích vousů, ženy se o ně na obličeji vůbec nestojí. Naštěstí je výskyt chloupků u většiny žen sporadický a proto jen minimum  z nich musí pravidelně používat holicí strojek, epilátor nebo něco podobného. Nicméně jemné chmýří se může nakonec změnit v dámské “vousy” či “knírek”, když se  péče o obličej podcení.

Za kozí bradku mohou hormony

Za ochlupení na obličeji jsou primárně zodpovědné mužské hormony. Tyto takzvané androgeny zajišťují, že chloupky na obličeji a na těle rychleji raší a jsou silnější a temnější. Takže když se ženám zjeví na obličeji, často to souvisí s hormonální nerovnováhou. Proto se vyskytují častěji v pokročilejším věku, protože koncentrace ženských hormonů v těle po menopauze klesá. Svou roli ovšem hraje i genetika – v průměru jsou “jižní” ženy postiženy hustým ochlupením více než ty ze severní Evropy. Psychologické faktory, jako je v prvé řadě duševní nepohoda, také udělají své.

Na každý pád jde o něco, co se rozhodně nikomu nelíbí. Takže nezbývá, než si vyhradit v nabitém denním programu v rámci zkrášlovacích procedur čas navíc – a vytrhávat.

Jak se objevily, tak zase zmizí

Komu připadá vytrhávání jednotlivých chloupků příliš zdlouhavé, může si oddechnout. Možné způsoby odstraňování chloupků jsou totiž stejně rozmanité jako příčiny jejich existence na obličeji. Které z nich jsou pro vás nejlepší závisí především na tom, jak moc vám ochlupení obličeje zasahuje do života. Možnosti sahají od jednoduchých domácích prostředků po laserové ošetření.

Kdyby to šlo tak jednoduše, jak píšou…

Výhodou domácích prostředků je, že je má většina lidí buď po ruce, nebo si je mohou snadno a levně zakoupit. Navíc mají obvykle mírnější dopad na epitel pokožky než komplexní kosmetická ošetření jako např. horký vosk a podobně.

  • Cukrová pasta je minimálně složitý a osvědčený způsob, jak rychle dát sbohem jemným chloupkům zatoulaným na obličeji.
  • Jedlá soda je také skvělá na vykázání chloupků z obličejové oblasti. Tato forma kosmetického ošetření je bezbolestná a levná. Jedná se však o časově náročnou metodu. Než vlasy vypadnou, je potřeba několik aplikací.
  • Technika nití je metoda o něco bolestivější než ostatní zmíněné varianty depilace, ale její efekt trvá až tři týdny. Její výhodou je, že chloupky se odstraní spolu s vlasovými kořínky.

Vlastní iniciativa se cení a pocit z dobře vykonané práce nahradí omezenost domáckých způsobů depilace. Její výsledky jsou totiž mnohdy diskutabilní a vyžadují pravidelnou precizní činnost. Kdyby chloupky tak snadno likvidovala jedlá soda, proč by se vědci tolik namáhali s vývojem odpovídajících laserových přístrojů? 

Laser se osvědčil v praxi

Laserové ošetření je pravděpodobně nejmodernější a nejspolehlivější metodou k odstranění chloupků nejen krátkodobě, ale i dlouhodobě. Laser se primárně používá k likvidaci chloupků na nohou, ale je možné ošetřit i obličej nebo jiné části těla. Laserová metoda je spolehlivější než jiné typy epilace, protože světelné paprsky nejen ničí viditelný porost na obličeji, ale také zneškodňují vlasové kořínky. Díky tomu se chloupky na ošetřovaných místech neobjevují ani po letech. Pomocí laserové terapie se můžete rozloučit s chlupy na obličeji konečně natrvalo.

Stydíte za chlupy v oblasti obličeje? Připadáte si proto starší a ošklivější?

Pavla Kupská