Jak přístrojová lymfodrenáž pomáhá při léčbě lymfedému a dalších onemocnění?

Přístrojová lymfodrenáž je efektivním řešením pro ty, kteří mají jakýkoliv zdravotní nebo estetický problém způsobený nesprávnou funkcí lymfatického systému. Tento systém je pro lidské tělo velmi důležitý pro svoji schopnost detoxikovat organismus a udržet dobrý zdravotní stav. Lymfodrenáž pomáhá s kompletní očistou a harmonizací lidského organismu.

S čím tedy ještě pomáhá přístrojová lymfodrenáž?

  • Lymfedém – tento problém postihuje relativně vysoké procento populace a trápí více starší osoby. Jedná se o otok, který je způsoben nesprávným tokem lymfy. Při jakémkoliv podezření, že se jedná o lymfedém, je odborníky doporučována včasná diagnóza a co nejrychlejší a nejúčinnější řešení.
  • Celulitida – trápí převážně ženy. Jedná se o problém špatného prokrvení tkáně mezi svaly a pokožkou. Celulitida vzniká nesprávným ukládáním tuků a jejich hromaděním. Lymfatická masáž pomáhá s redukcí tukových buněk, které se díky ní vyplavují z těla. Lymfodrenáž pomáhá na celulitidu jak v mladším věku, tak i u starších klientů. 
  • Akné – může být projevem nerovnováhy hormonů v těle. Může být také projevem nedostatečné detoxikace. Pokud se jedná špatnou očistu organismu, lymfodrenáž může jednoznačně pomoci. Jejím prostřednictvím se odvádějí nečistoty z těla a tyto nečistoty pak nedávají vzniknout nepříjemnému akné. ať už na obličeji, krku, hrudníku nebo zádech pacienta.
  • Nadváha – lymfatická masáž a lymfodrenáž pomáhají řešit vyplavování tuků z těla. 
  • Alergie – bývají projevem špatné reakce imunitního systému. Lymfodrenáž má pozitivní vliv nejen na čištění organismu, ale také na podporu imunitního systému. Masáž lymfy podporuje činnost bílých krvinek, které jsou jedním ze základních kamenů lidského imunitního systému.
  • Regenerace po sportovním výkonu – uvolnění namožených svalů a odlehčení unaveným končetinám. I tento benefit dokáže přinést lymfodrenáž. Vyhledávaná profesionálními sportovci a lidmi s pravidelnou výraznou fyzickou námahou.

Jak funguje lymfodrenáž?

Lymfodrenáž je vlastně manuální masáž kůže a prostoru pod kůži, kde se nachází lymfatický systém. Není to však masáž v pravém slova smyslu. Masáž se věnuje svalům, drenáž není cílená na svaly. Pomocí lymfodrenáže se odvádí přebytečná voda z podkoží, podpoří se činnost lymfatického systému a tím spustí jeho správná funkce.

Kontraindikace lymfodrenáže?

Jednoznačnou kontraindikací lymfodrenáže je onemocnění zhoubnou rakovinou. V případě tohoto onemocnění nesmí být pacient lymfodrenáží ošetřován. Pokud má za sebou část procedur, vždy se procedury ukončují. Následkem zvýšeného proudění lymfy by totiž mohlo namísto očistného procesu v těle dojít k šíření rakovinných buněk, což je samozřejmě nežádoucí.

Jak se na proceduru připravit?

Na tuto příjemnou proceduru není třeba se nikterak speciálně připravovat. Je spíše nutné počítat s naplánováním všech návštěv, aby byly pravidelné, funkční a bez přerušení návaznosti jednotlivých procedur. 

Před procedurou jsou končetiny klienta zabaleny do speciálních masážních manžet, které dokážou rozproudit lymfu tak, aby se začaly pohybovat usazeniny a nečistoty. Cílem je tyto nečistoty přes lymfatický systém následně vyloučit z těla ven. Tělo k tomuto čištění využívá funkci svých lymfatickych uzlin, které brzy reaguji na nežádoucí vyplavené látky.

Po lymfodrenáži bývá doporučován klidový režim. Nedoporučuje se zvýšená fyzická aktivita, sport, posilovna či podobné náročnější aktivity. Aby procedura fungovala a její efekt byl co nejvýraznější, je třeba ji podpořit také stravou a pitným režimem. Po lymfodrenáži se zaměřte na zdravější a lehčí stravu, jako je bílé maso, ryby, zelenina. V žádném případě nejsou vhodná smažená těžká jídla nebo například uzeniny. 

Zásadní je také soustředění na pitný režim. V období po lymfodrenáži navyšte množství vypitých tekutin. Sladké nápoje nahraďte čistou vodou nebo také slabými bylinnými čaji. Po lymfodrenáži je důležité omezit kouření a vynechat alkoholické nápoje. Dejte ale pozor na špatný způsob detoxu.

Je třeba lymfodrenáž opakovat?

Jedna procedura trvá velice příjemných 30 až 40 minut. Je to ideální čas, po který si lze opravdu příjemně odpočinout, zatímco se tělo čistí a detoxikuje. Aby byla lymfodrenáž opravdu efektivní, je třeba ji několikrát opakovat a to v pravidelných intervalech alespoň desetkrát. Nejlepší výsledky bývají dosahovány po 15ti lymfodrenážích.

A co vy? Nehodila by se vám také kůra prostřednictvím lymfodrenáže?

Pavla Kupská