Laserová epilace zad. Ženy se k ní rozhodují z jiných důvodů než muži

Pokud se chceme zbavit nežádoucího ochlupení, pak máme několik možností, jak tento problém vyřešit. Neplatí to ale vždy. Jsou místa, která si svépomocí oholí nebo depiluje pouze hadí muž nebo hadí žena. K takovým místům patří bezesporu záda. Pro nás ostatní je jednou z možností laserová epilace zad.

Proč se muži depilují

Ještě před několika lety bylo odstraňování nežádoucího porostu na těle spíše ženskou záležitostí. Pokud své tělo holil muž, pak se většinou jednalo o metrosexuála nebo sportovce. V současné době se depilace a epilace stává běžnou součástí péče mužů o svůj zevnějšek. Podle průzkumů patří k nejčastěji upravovaným částem těla právě záda a pak podpaží. 

  • Je zajímavé se dozvědět, jaké důvody muži uvádějí, pokud se pro depilaci či epilaci zad rozhodnou. 
  • Zatímco u žen jsou to důvody estetické, u mužů nehrají významnou roli. 
  • Na prvním místě muži uvádějí většinou hygienu, poté praktickou stránku a na třetím místě milostný život.

Chlupatá záda u žen?

Zatímco u mužů se považuje i nadměrné ochlupení většinou za běžné, u žen je tomu právě naopak. Proto se spousta žen za tento problém stydí a snaží se omezit aktivity, u kterých by vyšel na povrch. Tím se ale problém pochopitelně nevyřeší a ženy se tak zcela zbytečně ochuzují o příjemné součásti života. 

Jak problém s chloupky na zádech vyřešit? 

  • Jednou z možností je požádat svého partnera o tuto malou službu. 
  • Pro mnoho žen je to řešení naprosto nepřijatelné, protože se obávají, že by u muže ztratily na přitažlivosti. 

Ale ani kamarádka se žiletkou není nejvhodnějším řešením. Po několika dnech začnou pochopitelně chloupky opět růst a mít na zádech několikadenní strniště, asi není úplně povznášející představa.

Důvody zvýšeného růstu chloupků u žen

Jednou z hlavních příčin nadměrného ochlupení u žen může být dědičnost. Jestliže tento problém měly ženy v předchozí generaci, s velkou pravděpodobností se jim nevyhne ani další generace žen. Svůj vliv má také rasová příslušnost. Tmavší a hustší ochlupení roste ženám, které mají své rodové kořeny v oblasti Indie a Středomoří. U některých žen vzniká tento problém teprve v období menopauzy, kdy klesá produkce estrogenů.

Jaké máme možnosti

V současné době je celá řada variant, jak se zbavit nežádoucích chloupků na těle. Daly by se rozdělit do několika skupin. Na ty, které jsou bezbolestné a na bolestivé. Nebo na takové, které mají pouze dočasný efekt a na trvalé odstranění chloupků. Nejvýhodnější by asi bylo, spojit trvalý efekt s bezbolestnou procedurou. V tomto případě se nám výběr zúží prakticky na jediný způsob. A tím je epilace laserem. Je pravda, že je tento způsob tak trochu během na delší trať, ale rozhodně se vyplatí. 

  • Po ukončení všech sezení budou vaše záda hladká a chloupky se budou vyskytovat skutečně jen sporadicky. 
  • Už při prvním sezení bude zničeno asi 20 % vlasových cibulek a tím pádem vypadne necelá čtvrtina chloupků. Laser totiž zachytí pouze ty chloupky, které jsou ve fázi růstu. 
  • Při dalším sezení se zničí další, a tak to bude pokračovat až do úplného vyhlazení. Sezení je zapotřebí většinou šest až osm.

Výhody laserové epilace

Jednou z oceňovaných výhod laserové epilace je to, že po ní nedochází k bolestivému a nepříjemnému zarůstání chloupků. Naopak, laser si dokáže poradit i s tímto již vzniklým problémem. Je však důležité vybrat si takový kosmetický salon, který má k dispozici špičkovou technologii. 

Jak to poznáte? Je to velice snadné. 

  • Stačí se zeptat, jestli si ve vybraném salonu poradí i se světlými chloupky. 
  • Další otázka je, zda mohou pracovat i s opálenou pletí. 

Pokud na obě otázky dostanete kladnou odpověď, pak jste na dobré cestě, na jejímž konci vás čekají krásně hladká záda.

Jaký způsob epilace či depilace zad považujete za nejefektivnější?

Pavla Kupská