Jak se připravit na zvětšení prsou: 5 tipů, co dělat před plastickou operací

V oblasti estetické medicíny je u žen jedním z nejvyhledávanějších zákroků úprava poprsí. Podle průzkumů je s tímto symbolem ženskosti na 100 % spokojeno jen málo žen. Zejména s jejich velikostí. A s tou si bez vhodného zákroku, který provádí https://petroschristodoulou.com/ asi žádná žena neporadí.

Co je třeba před plastickou operací vědět

Jestliže se rozhodnete pro zvětšení svého poprsí, pak je nutné vědět, co vás čeká a především, jak se na plastickou operaci připravit. Cílem augmentace prsou je zejména to, aby se žena cítila ve svém „novém těle“ příjemně a spokojeně. Proměna bude totiž nejen fyzická, ale také psychická. I sebemenší detaily jsou při výběru důležité. Na světě pravděpodobně neexistují dvě ženy, jejichž poprsí by bylo naprosto totožné. Proto jsou také tolik rozdílné představy o ideálním poprsí.

Jak postupovat před plastickou operací

1. Správný výběr plastického chirurga

Naprostým základem pro dobrý výsledek a maximální snížení zdravotních rizik, je výběr lékaře. Dobrou službu vám v tomto ohledu přinese internet. Můžete zde najít celou řadu klinik, které na svých stránkách uvádějí nejen potřebné informace, ale také výsledky své práce. Dalším zdrojem informací jsou diskusní fóra, na kterých se ženy svěřují se svými zkušenostmi. Další důležitou podmínkou totiž je, aby byl lékař nejen zkušený a zdatný operatér, ale aby měl i své lidské hodnoty. Empatie a citlivý přístup  jsou tedy nezbytností. Jistě se budete chtít zeptat na mnoho podrobností a budete vyžadovat příjemné a diskrétní jednání.

2. S výběrem kliniky nespěchejte

Ačkoliv se jistě na svá nová prsa těšíte, augmentace není akutní zákrok, který je nutné vyřešit co možná nejdříve. Solidní kliniky nabízejí ve velké většině konzultaci zdarma. Využijte této příležitosti a navštivte více klinik. Získáte dobrý přehled a pak se můžete v klidu domova rozhodnout, která nabídka je pro vás tou pravou. Dejte také na svůj instinkt. Pokud se vám něco nezdá nebo máte z jednání špatný pocit, pak jděte raději o kliniku dál. 

3. Předoperační vyšetření

Klinika je vybrána, s lékařem máte vše potřebné prokonzultováno a už máte vybraný termín operace. Co vás čeká nyní? Kromě klasického předoperačního vyšetření vaším obvodním lékařem nebo internistou počítejte také se sonografickým či mamografickým vyšetřením. Je totiž nutné vyloučit jakékoliv onemocnění vašich prsou. Vyšetření mamografem (sonografem) se většinou provádí na stejné klinice, na které bude následná augmentace.

4. Měsíc před operací

Jeden měsíc před zákrokem je vyloučeno užívat léky, které mají za úkol snižovat srážlivost krve. Tyto léky by mohly způsobit vážné komplikace. Vašemu ošetřujícímu lékaři, který bude provádět augmentaci, také musíte sdělit veškeré informace o všech užívaných lécích. A to včetně antikoncepce. Ideální je, pokud si veškeré léky  na konzultaci s plastickým chirurgem přinesete. Nehrozí tak riziko, že na nějaký zapomenete nebo se v rozrušení zmýlíte v názvu.

5. Den před operací

Přišel den, který bude pro váš další život jedním z nejdůležitějších. Za pár hodin by měl přijít okamžik, kdy se probudíte se svým vysněným poprsím. Aby vše proběhlo v naprostém pořádku a abyste se po operaci fyzicky i psychicky cítila co nejlépe, je zapotřebí dodržet několik důležitých, ale jednoduchých zásad. Nejméně pět hodin před samotnou operací vynechte jídlo, pití. Snažte se také dodržet stejnou pauzu v užívání nikotinových produktů. 

A teď už se můžete v klidu uvolnit a s plnou důvěrou se odevzdat do rukou odborníků. Za hodinu až dvě se probudíte z celkové narkózy a vstoupíte do nové životní etapy.

Uvažujete o zvětšení prsou? Podle jakých kritérií vybíráte tu nejlepší kliniku?

Pavla Kupská