Mezonitě omladí obličej podobně jako facelift. Ale bez operace 

Už jste někdy slyšeli slovo mezonitě? Pravděpodobně ještě ne. Jedná se totiž o novou, ale velmi účinnou  metodu omlazení pleti. Pokud jste někdy uvažovali o omlazení obličeje, ale báli se jít na klasický facelift, možná to bude skvělá příležitost, jak svého cíle dosáhnout bez nutnosti chirurgického zákroku. 

Mezonitě neboli minilifting: zajímavá alternativa klasického faceliftingu

Tento nový druh zákroku se stal oblíbeným  na  celém světě. Je totiž mnohem méně náročný než klasický chirurgicky provedený facelifting. Výsledky procedury mezonitěmi jsou skvělé. Ihned po zákroku uvidíte na svém obličeji změnu. Bez celkové anestezie, nutné hospitalizace a rekonvalescence. Domů dorazíte za chvíli a ještě k tomu mladší. 

Jak vlastně funguje?

Mezonitě jsou speciální nitě, které se aplikují do podkoží. Tak vznikne  síť, která podporuje regeneraci buněk v tkáni. Díky  aplikaci mezonití totiž dochází ke zvýšené tvorby kolagenu. Ten společně s nitěmi vytvoří kolagenovou strukturu, která napomůže k tomu, že pleť bude vypnutější. Nitě se postupně vstřebají, ovšem kolagenová struktura zůstává. A í vaše pokožka je krásně vypjatá.

Výhody této procedury 

  • Provádí se pouze při lokální anestezii
  • Rozdíl pocítíte ihned po zákroku 
  • Není potřeba žádné rekonvalescence nebo dokonce ani hospitalizace na klinice
  • Po zákroku  často nevznikají žádné velké viditelné modřiny či otoky 
  • Samotný zákrok trvá pouze 30 minut

Jak probíhá ošetření 

Jako vždy i v tomto případě se setkáte lékařem, který vám vše vysvětlí a samotný zákrok následně  provede.  Pleť bude znecitlivěna speciálním krémem, takže se nemusíte obávat žádné bolesti. Mezonitě jsou do kůže vpravovány pomocí velmi tenkých jehel. Nití se aplikuje kolem 10 až 15. a vše  je  za 30 minut hotovo. Pak už se jen můžete těšit z omlazeného vzhledu. V případě, že z jehel máte velký strach, je možné na některých klinikách provést tento zákrok  i při  celkové anestezii. 

. Konečné podoby   dosáhne pleť za 2-3 týdny, kdy projde celým procesem regenerace. Takto krásná pak vydrží až téměř dva roky. 

Facelifting nebo mezonitě?

Už z podstaty, že se jedná o klasickou operaci, je facelifting mnohem více náročnější jak na provedení, tak na rekonvalescenci. Přece jen jde  to klasickou operaci, kde se vám bude odstraňovat přebytečná kůže chirurgicky.

 Při proceduře s mezonitěmi se žádného řezání bát nemusíte. Je to mnohem jednodušší proces, který je jak bezbolestný, tak i pro tělo mnohem méně zatěžující. O tom svědčí i to, že není potřeba ani rekonvalescence. Na druhou stranu je dobré si uvědomit, že se nejedná o trvalý stav a po dvou letech bude nutné lékaře vyhledat znovu. 

I v případě zralejší pleti je možné zákrok mezonitěmi podstoupit. Mezonitě však nejsou náhradou za facelifting a v případě zralé pleti nebudou výsledky až tak ohromující jako v případě chirurgického řešení. 

Co vše mezonitě dokáží?

  • Poradí si s vráskami. Jemné vrásky vyhladí, ty hluboké redukují.
  • Pomohou pleti získat zpět její pružnost.
  • Obličej dostane zpátky ztracené kontury. Zároveň se zabrání dalšímu ochabování pleti. 
  • Pokožka tváře bude vypadat zdravější.

Pokud je vám více než třicet a na obličeji už vidíte postupné známky stárnutí, je možné tuto proceduru podstoupit a zpomalit tím proces stárnutí, který se už na vaší kůži začíná objevovat. Zachováte si  mladistvý vzhled na delší dobu bez nutnosti větších chirurgických zásahů. 

I Pokud máte povislejší dolní části obličeje nebo vás trápí podbradek, je toto velmi dobrý způsob, jak se svého trápení zbavit.  

Jak se o svoji pleť staráte, aby si zachovala co nejvíce ze svého mladistvého vzhledu? Je něco, co byste sami sobě v minulosti doporučili, kdybyste se mohli vrátit časem?

Pavla Kupská