Nejčastější důvody k odstranění permanentního obočí. Co dělat, když se vám nelíbí

Také uvažujete o odstranění permanentního obočí a přemýšlíte o tom, co k tomu vedlo i ostatní ženy? Důvodů je několik. Do jaké skupiny budete patřit vy? A rovnou přidáme radu, jak tento kosmetický problém vyřešit. Nemusíte se totiž hned smiřovat s tím, že nepovedené obočí budete muset nosit tak dlouho, dokud vám samo od sebe pomalu nezmizí. 

Jedním z nejčastějších důvodů pro odstranění permanentního obočí je jeho zastaralý vzhled 

Je totiž dobré si uvědomit, že permanentní make-up není napořád. Jeho barvy jsou odlišné od těch na tetování. Oproti barvám na tetování jsou ke kůži mnohem šetrnější a zároveň odolnější proti potu. Na druhou stranu nejsou tak trvanlivé. Make-up po nějaké době bledne, jak se pigment pomalu vstřebává do těla. A celkový dojem už není to, co býval. 

Tvar obočí nebo pigmentu se nehezky změnil

Dalším důvodem pro odstranění může být i to, že pigment po nějaké době začne reagovat jinak, než by měl. Tím se třeba nehezky změní tvar obočí. A to, co na začátku vypadalo krásně, upraveně a přirozeně, už tak nadále nepůsobí. 

Přechod na jinou metodu permanentního make-upu

I přechod na jiný styl permanentního make-upu může být dalším důvodem, proč si chce žena nechat odstranit ten předešlý. Tedy místo obočí dělané pomocí microbladingu chce tentokrát vyzkoušet styl pudrového make-upu. 

Nespokojenost s konečným výsledkem

Ani kosmetička nemusí mít zrovna svůj šťastný den. Popřípadě sama klientka může zjistit, že ač se jí permanentní make-up na ostatních ženách líbí, jí samotné z nějakého důvodu osobně nesedí a necítí se v něm příjemně.

Rodina, partner či pracovní pozice

Občas může být důvodem i změna práce či partnera. Původní permanentní obočí , které bylo dělané s ohledem na minulý styl líčení, se při změně celkového vzhledu a stylu může najednou stát rušivým elementem. 

Odstranění permanentního obočí může mít i rychlé a jednoduché řešení

Permanentní make-up je skvělá věc, ovšem ne vždy se vyvede tak, jak kosmetička nebo dokonce i klientka zamýšlela. Někdy za to může špatné pochopení zadání, rozdílné očekávání, ale i špatný den kosmetičky. Ovšem nemusíte hned schovávat svoji tvář za závojem. Současná moderní medicína si i s tímto problémem dokáže poradit. Laserové odstranění vám zajistí rychlou a účinnou pomoc. 

Lékařský laser vám nabídne nejefektivnější a nejšetrnější ošetření 

I v případě odstranění permanentního make-upu byste měli postupovat obezřetně. Lepší než kosmetický salon je v tomto případě návštěva kliniky plastické chirurgie nebo estetické medicíny. Proč?  

  • Budete ošetřeni lékařským laserem, který poskytuje nejefektivnější a nejšetrnější řešení pro vás i vaši kůži.
  • Budete mít jistotu profesionálního certifikovaného personálu i přístroje, takže riziko jizviček bude sníženo na minimum.
  • Díky technologicky pokročilým laserovým technologiím i integrovanému příslušenství je zákrok téměř bezbolestný. Samozřejmě velmi záleží na individuálním vnímání.  

Velikost permanentního make-upu mluví ve váš prospěch

Pokud máte strach z časové náročnosti daného zákroku, lze vás uklidnit. O tom, kolik času i návštěv je potřeba, rozhoduje hlavně to, jak hluboké a jakými barvami je tetování děláno. A vzhledem k tomu, že permanentní make-up se i přes svůj název dělá barvami, které jsou k tělu i kůži šetrné, a ošetřovaná plocha je vlastně dosti malá, nečekejte nic časově náročného. 

 I finančně vás to vyjde mnohem levněji než odstranění klasického tetování. A pokud byste i v tomto případě potřebovali finanční pomoc, některé renomované kliniky nabízejí i možnosti splátek. Takže pokud vás vaše obočí trápí, neváhejte a nechte si jej raději udělat certifikovanými zdravotníky.  

Co je důvodem, kvůli kterému o odstranění permanentního obočí uvažujete zrovna vy?

Pavla Kupská