Podvazkové pásy jako symbol ženskosti

Ženské tělo je samo o sobě krásné a inspirující, proč jej ale nepodpořit také svůdným spodním prádlem, jakým jsou podvazky a podvazkové pásy? Ty patří mezi stálice erotické módy a jejich popularita se nevytratila. Oblíbené jsou jak u ženské, tak i mužské populace. A přestože v moderní době netvoří základ běžného oděvu, ale spíše předsavují eroticky laděné odívání, mají svoje stálé místo v nabídce obchodů se spodním prádlem.

Podvazkové pásy v kontextu doby

Vzhled podvazků a podvazkových pásů je po staletí ve své podstatě stále stejný, upravují se však jemné detaily. Zásadní změna samozřejmě přichází s používáním moderních elastických materiálů v kombinaci s různými barvami a materiály. Podvazkové pásy jsou dnes sice méně nošeny do společnosti, zato v soukromí se těší velké oblibě. Některá povolání, jako gogo tanečnice nebo společnice jej mají ve své základní výbavě, tedy jako “sexy pracovní oděv”.

Podvazkem se myslí pruh látky, který je osazen 4 až 12 podvazkovými tahy z gumy. Na jejich konci je vždy upevněna sponka, díky které se na podvazkový pás lehce upne vrchní okraj punčochy. Původní a jedinečnou funkcí podvazkových pasů je uchycení punčoch tak, aby držely na svém místě a nikam nesjížděly nebo se neposouvaly. Podvazky používali také muži pro uchycení svých ponožek, které neoplývaly gumovými pružnými lemy, a nedokázaly na noze držet samostatně. Málokdo by dnes uvěřil, že jistá společnost nabídla pro muže jako novinku speciální mužské podvazky.

Moderní elastický podvazek?

Moderní elastické materiály podvazkům vyloženě nahrávají. Na výsluní se tak dostaly i samostatné samodržící podvazky, které plní hlavně funkci estetickou. Bez modrého podvazku se neobejde v podstatě žádná nevěsta, která chce splnit všechny podmínky pro svůj svatební oděv.

Je libo svůdný korzet?

Pokud hovoříme o svůdném spodním prádle s podvazkovým pásem a podvazky, jistě se nám vybaví i korzet, který dokáže společně s podvazky vytvořit dokonalý sexy komplet ke svádění i provokacím. Korzety plnily svou funkci již ve starověku, kdy stahovaly a tvarovaly ženskou postavu do atraktivních tvarů. V 16. století se korzety dokonce používaly nejen k tvarování postavy. V historii se totiž mělo i za to, že korzet pomůže ženě se správným držením těla. A dokonce byl korzet v jistých dobách z tohoto důvodu oblékán i chlapcům. Naštěstí doba vyslyšela slovutné lékaře, kteří před stahováním do těchto pruhů látek varovali, a dnes se již korzety z těchto důvodů nepoužívají. Na základě jeho nošení měly ženy řadu zdravotních problémů následkem tlaku na vnitřní orgány. Přesto se jeho nošení mnohdy nedokázaly vzdát.

Korzety i dnes!

Dnes jsou korzety vidět hlavně mezi umělci a celebritami. Zpěvačky je oblékají jako kostýmy na svých koncertních turné a občas je vynese i nějaká herečka či modelka na společenské akci. Korzety se staly oblíbenými mezi smetánkou a patří mnohdy mezi luxusní kousky, jež jsou šity na zakázku na míru  konkrétní příležitosti.

Jaký vztah jste si udělali k podvazkům, korzetům a podvazkovým pásům vy? Máte jich doma víc a čas od času překvapíte svého partnera v některém z nich? Nebo je dokonce odvážně nosíte do společnosti? Napište nám, kolik stál váš nejkrásnější korzet!

Pavla Kupská