Plazmaterapie – co dokáže “upíří” lifting

S rostoucím blahobytem v nás sílí odvěká touha lidí zastavit čas a jeho neúprosný vliv na naše těla. Estetická medicína nabízí řadu způsobů, jak alespoň zmírnit projevy stárnutí, které sužují obyčejné lidí stejně jako celebrity. Jedním z řešení je plazmaterapie, kterou si oblíbili všichni s alergickou reakcí na cizorodé látky. Na rozdíl od nich organismus plazmu z vlastní krve dobře zná a tak díky ní na pár měsíců poslušně omládne. Než se tedy vrhnete pod skalpel, nebo na chemii, prozkoumejte tuto přirozenou metodu.

Čím brzdí plazmaterapie vlastní krví stárnutí a jak dlouho vydrží

V boji s věkem se používají tři základní kategorie rejuvenačních “zbraní”.  Jsou to estetické operace, aplikace syntetických látek a použití přírodních preparátů. Takzvaný upíří lifting alias plazmaterapie patří mezi poslední zmiňované procedury, při nichž nehrozí odmítavé reakce těla. K regeneraci ochablé pokožky se používá vlastní krev, respektive v ní obsažená krevní plazma, kde jsou nezbytné krevní destičky a také kyselina hyaluronová. Tyto a další látky spouští po vpíchnutí do kůže buněčnou regeneraci a během následujícího měsíce se pleť postupně zpevňuje a rozjasňuje. Vyhlazují se jemnější vrásky a mizí nežádoucí pigmentace. Bohužel se nejedná o trvalé omlazení a tak se musí zhruba do půl roku opakovat.

Jak ošetření při plazmaterapii probíhá

Nejprve vám ošetřující lékař odebere pár mililitrů krve stejným způsobem, jako když jdete na standardní vyšetření. Poté vloží životodárnou tekutinu do centrifugy, kde se z ní odstředí plazma. Ta při dodržení správného postupu obsahuje až 50krát víc růstových faktorů ve srovnání s množstvím, jaké nám běžně koluje v žilách. V rámci plazmaterapie vám expert pomocí tenké jehly vstříkne tuto esenci do místa, které má být omlazeno a podle velikosti ošetřované plochy má nejpozději do hodiny hotovo.

Kde na těle dokáže plazmaterapie snížit věk, obnovit tkáň a kolik to stojí

Aplikace krevní plazmy má blahodárné účinky na:

  • vrásky v obličeji, na rukou, dekoltu a na krku, protože stimuluje produkci kolagenu,
  • pigmentace, tón a strukturu pleti,
  • tmavé kruhy pod očima
  • jizvy po akné a operacích,
  • strie,
  • vlasové váčky, což zabraňuje vypadávání vlasů a urychluje jejich růst.

Plazmaterapie je vhodná pro ženy i pro muže.

Investice do procedury se na jednotlivých beauty klinikách mírně liší. Průměrně vás jedno ošetření, čili využití asi 10 ml krve, bude stát od tří tisíc korun výš. Vždy se předem informujte na množství reálně aplikované plazmy, ať si dokážete náklady vzájemně porovnat.

Co je plazma a jak pomáhá v běžném zdravotnictví

Při plazmaterapii se pracuje s důležitou krevní tekutinou, která je většinově tvořena vodou a má žlutooranžovou barvu. Nachází se v ní minerály, anorganické soli, bílkoviny a vitamíny. Proto funguje jako látka, která v rámci těla transportuje cukry, tuky a hormony. Také nás chrání před infekcí, vyrovnává poměr zásad a kyselin a hraje významnou roli při udržení správné tělesné teploty.

Plazmu nedokážeme vyrobit laboratorně a tak ji zdraví lidé darují potřebným na zmírnění řady závažných onemocnění. Dělá se z ní například lék Imunoglobin a další preparáty. Není tedy divu, že se využití tohoto životabudiče osvědčuje i v beauty průmyslu při plazmaterapii.

Pokud zrovna přemýšlíte, jak si vypěstovat nová kolagenová vlákna a chcete, aby vaše tělo produkovalo více kyseliny hyaluronová, zvažte plazmaterapii. Na šest měsíců získáte výrazně pružnější pleť a svěží vzhled. Pomocí plazmaterapie omládnou i hřbety vašich rukou a vaše šíje začne lákat k políbení. Máte-li už z plazmaterapií zkušenosti, podělte se o ně v komentářích.

Pavla Kupská