Oživte svoji koupelnu kamenným umyvadlem

Umyvadlo? Kamenné zajistí, že ve vaší koupelně nebude nuda. Nenechte se zlákat fádními umyvadly z bílé keramiky. Ta totiž najdete v každé obyčejné koupelně. Co v ní ovšem většinou nenajdete, je právě originální umyvadlo ze zajímavého materiálu. A tím kamenné umyvadlo rozhodně je. Každé je totiž naprostým originálem. Je vyráběno individuálně a neodpovídá žádné přesné formě, jako tomu je u těch keramických. Překvapením u kamenných umyvadel může být i jejich příznivá cena.

Originální a krásné umyvadlo? Kamenné je přesně takové!

Přírodní umyvadla patří mezi trendy již několik let, a není se čemu divit. Jejich neobvyklé tvary, nádherné dekory a hlavně opravdu originální design z nich dělá ozdobu každé koupelny. V době, kdy se lidé ve svých domovech a také v luxusních interiérech snaží o originální a neotřelý design, přichází nabídka netuctových luxusních kamenných umyvadel jako na zavolanou. Velkou výhodou je možnost výběru z mnoha přírodních barev a dekorů. Jaké materiály se pro výrobu těchto umyvadel používají?

Leštěný mramor

Tento kámen patří již tisíciletí mezi luxusní materiály. Již ve starověku jej používali jako stavební materiál, který dokázali opracovat pomocí bronzových nástrojů. Mezi jeho výhody patří velká tvrdost, trvanlivost, luxusní vzhled a velmi široká škála barev a jejich kombinací. Mramor se v historii používal také jako materiál v sochařství a pro interiérové vybavení. Dnes ho nejraděj ivyužíváme jako materiál pro luxusní dlažby, sloupy, interiérové vybavení jako vany a umyvadla nebo také pro luxusní desky stolu a pracovní desky kuchyňské linky. V interiéru jsou rovněž velmi velmi oblíbené mramorové doplňky jako misky, vázy, stojánky, podložky a také některé druhy nádobí. 

Žula (granit)

Granitová umyvadla ocení milovníci světlejších typů umyvadel. Žula se může vyskytovat ve světlých tónech – šedá, žlutá, bělavá, někdy může mít modré nebo růžové či červené dokreslení. Její hlavní složkou je křemen. Žulová umyvadla mají zrnitý vzhled, s velmi jemnou a hladkou povrchovou úpravou.

Travertin 

Travertin patří mezi velmi světlé kameny, které svojí barvou a mramorováním působí velmi draze, zároveň však křehce, jemně a luxusně. Tato hornina je pevninského sladkovodního původu a skládá se z kalcitu, což je ryzí uhličitan vápenatý. Při volbě tohoto materiálu oceníte čistotu, jemnou strukturu a příjemnou teplou barvu, která dodá koupelně útulný tón s luxusním vzhledem.

Tvar, který zaujme

Tvar umyvadla z kamene je hned po materiálu další velmi důležitým faktorem. Vybírat můžete kulaté umyvadlo v pravidelném tvaru, nebo také oválné umyvadlo, třeba od designéra. Funkcionalistický styl připomene umyvadlo hranaté, nebo dokonce ve tvaru pravidelného čtverce. Do velké koupelny můžete zvolit umyvadla rovnou dvě, což nejvíce ocení ten, kdo má velkou rodinu.

A jak to máte s vaším umyvadlem vy? Už vás také nebaví uniformita těch bílých keramických a porozhlížíte se po něčem, co vás bude bavit při každém mytí rukou nebo čištění zubů? Vůbec se nedivíme! A pokud již máte kamenné umyvadlo ve své dokonalé koupelně, napište nám o tom! Zajímají nás jak kladná tak i záporná uživatelská hodnocení. Těch ale moc nebude, kamenná umyvadla jsou totiž velmi v módě.

Pavla Kupská