Setkáváte se v obchodech při nákupu oblečení pro nadcházející plesovou sezónu s overaly na ples často? A když už na nějakou plesovou akci vyrazíte, je přítomných dam, které na sobě mají overal, hodně? Odpověď na obě uvedené otázky je záporná, a to je dobře! Protože díky overalu máte šanci být jedinečná a zaujmout, aniž by to dalo moc práce.
Pětkrát ano pro overal
Módní návrháři často líčí, jak za nimi chodí celebrity a prosí, aby je oblékli nějak netradičně, aby na sobě zkrátka měly to, co nikdo jiný nemá. Ve světě hvězdiček šoubyznysu je takový úkol oříšek pro profesionály, ale mezi obyčejné návštěvníky plesu stačí málo – odvážit se obléknout si overal. Ten se totiž navzdory několika prvním vlaštovkám v českých plesových luzích a hájích ještě nezabydlel a přitom tam zcela přirozeně patří. A to hned z několika důvodů:
- Je pohodlnější. Vypadá sice jako šaty, ale ve skutečnosti se jedná o kalhoty. A co si budeme povídat, současné ženy už dávno přišly na výhody nošení kalhot a sahají po nich automaticky jako po první možnosti.
- Jako celek je dokonale sladěný. I když často působí záměrně dojmem, že jde o dva kusy oblečení, představuje jeden kus látky a jako takový má svůj jedinečný design, který není třeba vylepšovat.
- Je pro každého. Overal si může dovolit žena s jakýmkoliv typem postavy. S větším pozadím či silnějšími stehny se střih kalhot poradí lépe než šaty, které nedostatky (v tomto případě přebytky) spíše zvýrazní. A na rozdíl od minisukní neexistuje věková kategorie, pro kterou by se takový oděv nehodil.
- Je odvážnější. Vzhledem ke svému střihu a původní funkci overal i ve své sváteční plesové variantě snese daleko víc klasické šaty – ať už mluvíme o ozdobách, vzorech (povoleny jsou mimo jiné široké pruhy, které zeštíhlují) nebo dekoltu.
- Je univerzální. Overal bez problémů snese srovnání s klasickými “malými černými”, zkrátka s typem oděvu, který s lehce obměněnými doplňky nezklame v zaměstnání, odpolední procházce či na večírku.
Nenechá nikoho v klidu
Jak jste si mohli všimnout v mnoha sci-fi filmech, oděvy podobné overalům jsou jejich tvůrci předkládány jako módní ikony budoucnosti. To svědčí o tom, že overaly zdaleka neřekly své poslední slovo a že přijde doba, kdy bude samozřejmostí jejich výskyt v počtu několika exemplářů v šatní skříni každé ženy.
Další zajímavou vlastností overalu je, že – ač úplně původně zamýšlen jako mužské oblečení do práce – neskutečně lahodí ženským křivkám. S trochou nadsázky lze říci, že overal je trochu hermafrodit, od pasu nahoru žena a od pasu dolů muž. Něco takového doplněného výrazným večerním líčením je neuvěřitelně působivé a sexy.
Kde se tady ten overal vůbec vzal?
Jestli vám jednodílný oblek zahalující celé tělo připomíná montérky nebo leteckou kombinézu, máte pravdu. Overaly mají stejný osud jako džíny a také stejnou zemi původu – Spojené státy americké. Ti dříve narození mají na počátky nošení džín nostalgickou vzpomínku – ač oděv chudých zemědělských dělníků, byly prezentovány jako do společnosti nevhodné, protože americké. Na mnoha školách byly dokonce zakázány. Overaly zase dlouho nebyly oblíbené jako symbol svobodomyslnosti, fungovaly totiž jako pomyslná uniforma ženských příznivkyň hnutí hippies. V obou případech se původně pracovní oděv se stal vítaným módním prvkem.
Montérky už to dávno nejsou, ale své charisma si uchovaly
A protože dnes už se hrdě hlásíme k inspiraci a vzorům z Ameriky, po nutných změnách materiálu a barevného provedení jsou overaly vhodné k nošení v libovolném ročním období k jakékoliv příležitosti. Ty plesové nevyjímaje.
Kolik máte doma overalů? Kam je nosíte?
- Kdy a proč zvolit firemní výšivky od IRIS ATELIÉR pro propagační předměty - 12.11.2024
- Zbavte se stresu v práci a najděte novou vášeň s Esthetute rekvalifikačním kurzem na kosmetičku v Praze - 23.10.2024
- Sháníte Viagru bez receptu? Pořiďte si nějaký alternativní lék na podporu erekce – většina z nich funguje spolehlivě! - 07.10.2024